led-pol i Mysikrólik.jpg
Fundacja Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom. Kim są ci wspaniali ludzie?

O Fundacji Mysikrólik i nawiązaniu z nią współpracy, pisaliśmy już wcześniej.

Nie wyjaśniliśmy dokładnie, czym się zajmuje i kim są jej założyciele. Dzisiaj nastał ten czas i Wam ją przedstawiamy. Sami zobaczycie, dlaczego warto z nimi pracować i dlaczego myśmy się zdecydowali właśnie na nich!

 

Fundacja formalnie to dwie osoby. Agnieszka i Sławek. Wrażliwi na otaczający świat. Od najmłodszych lat pomagają zwierzętom. Pasja przeradza się w regularną działalność, bo zwierząt, którymi się zajmują z roku na rok, jest coraz więcej.

 

I z każdym dniem przybywa także osób, które wiedzą, gdzie można przywieźć poszkodowane dzikie zwierzę: ptaka, sarnę, zająca… Ich dom i ogród przeobrażają się powoli w regularny szpital dla zwierząt. Dzisiaj Agnieszka i Sławek Łyczkowie z Bielska-Białej, to technicy weterynarii prowadzący Fundację MYSIKRÓLIK – NA POMOC DZIKIM ZWIERZĘTOM, która decyzją Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska prowadzi również ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt.

 

Działają w następujących obszarach:

INTERWENCJA W TERENIE - zgłoszenie, wyjazd, najczęściej odłowienie rannego lub chorego zwierzęcia),

IZBA PRZYJĘĆ - diagnoza + udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu zwierzęciu,

SZPITAL - poszkodowane zwierzę przebywa pod nadzorem, są podawane leki, regularna wizytacja lekarza,

REHABILITACJA - przygotowywanie zwierzęcia do powrotu do natury,

EDUKACJA - szkolenia np. strażników miejskich w zakresie kontaktu ze zwierzętami / prezentacje zawierające interesujące informacje ze świata przyrody, zwyczajów zwierząt np. dla szkolnych klas.

 

Zobacz, jak uratowane zwierzęta wracają do natury!

 

Jak widać – zakres prac Fundacji jest bardzo duży. A dzikie zwierzęta mają tylko ich. To ludzie z pasją. Jedyni. Nie jesteśmy w stanie takich osób znaleźć i zatrudnić. Do tego trzeba mieć powołanie. Wspierajmy ich. Każdy według swoich możliwości.

 

I częściowo już mają takie wsparcie. Bo MYSIKRÓLIK to także lekarz weterynarii, wolontariusze oraz wszystkie osoby, które wspierają tę działalność. Najdrobniejszy gest się liczy, bo zwierząt-pacjentów w 2021 przyjęto ponad 1 000 i liczba ta każdego roku się zwiększa. Niektóre na chwilę, niektóre na kilka miesięcy, niektóre na zawsze.

 

Jeśli chcielibyście dołączyć i wspierać Fundację, to zapraszamy. Można to zrobić na dwa sposoby:  przyjść do ośrodka i pomóc w codziennych pracach (+48 506 918 902) albo poprzez darowiznę. Nawet najmniejszy wkład finansowy dla Fundacji jest bardzo istotny. Oto dane konta: 86 1540 1261 2010 3452 2200 0001.